КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Згурівська районна організація
Радi вітати Вас на сайті Згурівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України!Сила профспілки - в її єдності і солідарності, гнучкості і сміливості.Віримо, що зможемо прововими методами змусити рахуватися з наймасовішою громадською організацією РАЙОНУі бути активними її будівниками в аспекті цивілізованості і врахування інтересів освітян
Меню сайту

погода в Згурівці
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу


Категорії розділу

Згурівка

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Корисні посилання
Офіційний веб-портал ФПУ

Київська обласна організація профспілки

Профспілка працівників освіти та науки

Інститут інноваційних технологій

Міністерство молоді та спорту

Головне управління освіти та науки

КОІПОПК

Згурівський РМК

Новоолександрівський НВК

Згурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Аркадіїївська ЗОШ

Жуківський НВК

БДЮТ

Красненський НВК

Українські новини

Супутникова мапа

Згурівського району

Вітаю Вас, Гість · RSS 29.01.2025, 02:24

Головна » Файли

Всього матеріалів в каталозі: 18
Показано матеріалів: 1-7
Сторінки: 1 2 3 »

Згурівська районна організація Профспілки освіти, первинні профспілкові організації  традиційно надають особливого значення розвитку художньої самодіяльності в трудових колективах шкіл району. Популярністю серед слухачів користуються хоровий колектив Новоолександрівського НВК «ЗОШ І-ІІІст-дитячий садок» « Берегиня», який неодноразово виступав на районній сцені . Керівником  хору ось уже понад 20 років є Г.І. Коваленко – вчитель музики.

Читати далі
Спорт,культура,дозвілля | Переглядів: 1375 | Завантажень: 0 | Додав: adminzgur | Дата: 30.03.2012

  • Конвенція Міжнародної організації праці № 81 1950 року «Про інспекцію праці в промисловості і торгівлі»
  • Конвенція Міжнародної організації праці № 129 1969 року «Про інспекцію праці в сільському господарстві»
  • Закон України № 2694-XII від 14.10.1992 «Про охорону праці»
  • Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу  ДСанПіН 5.5.2.008-01
  • Державні санітарні правила і норми влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах ДСанПіН 5.5.6.009-98
  • Наказ МОН № 616 від 31.08.2001 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах»
  • Постанова КМУ 1112 від 25.08.2004 «Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві»
  • Постанова КМУ № 270 від 22.04.2001 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру»
  • Наказ Мінпраці № 16 від 30.01.1998 «Про затвердження Порядків застосування Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці»
  • Наказ МОН України № 304 від 18.04.2006 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України»
  • Спільний Наказ № 969/922/216 від 21.10.2010 «Про організацію та вдосконалення навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту  у вищих навчальних закладах України»
  • Лист № 1/9-96 від 11.03.1998 «Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти України, яким може надаватись додаткова відпустка»
  • Наказ Державного комітету України з нагляду за охороною праці № 81 від 16.03.2004 «Про затвердження Правила безпеки під час навчання в кабінетах інформатики навчальних закладів системи загальної середньої освіти»
  • Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України № 442 від 01.09.1992
  • Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці
  • Інструкція з заповнення Карти умов праці при проведенні атестації робочих місць, затверджена Міністерством праці України, Міністерством охорони здоров’я України № 06-41-48 від 30.11.1992
  • Положення про розробку інструкцій з охорони праці ДНАОП 0.00-4.15-98
  • Перелік робіт з підвищеною небезпекою
  • Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам (затверджено постановою КМУ № 559 від 23.05.2001)
Охорона праці | Переглядів: 3392 | Завантажень: 0 | Додав: Piter | Дата: 15.03.2012

Повноваження профспілок з питань охорони праці


1. Здійснення громадського контролю за дотриманням роботодавцем законодавства про охорону праці, створення безпечних умов праці, належного виробничого побуту для працівників своєчасним забезпеченням відповідними засобами захисту.

Ст. 41 Закону України «Про охорону праці»; ст. 8 Закону України «Про охорону праці»;  ч. 4 ст. 163 КЗпП України; ч. 7 ст. 21 і ч. 12 ст. 38 Закону України «Про профспілки…»

2. Участь у розробці та здійсненні державної політики в галузі охорони праці та соціального захисту працівників.

Ч. 1 ст. 21 Закону України «Про профспілки…»

3. Право вимагати від роботодавця негайного припинення праці на робочих місцях, виробничих дільницях та інших підрозділах на час, необхідний для усунення загрози життю та здоров’ю працівників.

Ч. 7 ст. 21 Закону України «Про профспілки…»

Охорона праці | Переглядів: 1587 | Завантажень: 0 | Додав: Piter | Дата: 15.03.2012

ПОРЯДОК

проведення розслідування та ведення обліку
нещасних випадків, професійних захворювань
і аварій на виробництві

Загальні питання

1. Цей Порядок визначає процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах (далі — підприємства).

2. Дія цього Порядку поширюється на:

1) власників підприємств або уповноважені ними органи (далі ― роботодавці);

2) працівників, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, які відповідно до законодавства уклали з роботодавцем трудовий договір (контракт) або фактично допущені до роботи роботодавцем;

3) фізичних осіб — підприємців;

4) членів фермерського господарства, членів особистого селянського господарства, осіб, що працюють за договором, укладеним відповідно до законодавства (далі ― особи, що забезпечують себе роботою самостійно).

Дія цього Порядку також поширюється на працівників дипломатичної служби під час роботи у закордонній дипломатичній установі України та осіб, які відповідно до законодавства про працю працюють за трудовим договором (контрактом) у військових частинах (підрозділах) або на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Міноборони, МВС, Держспецтрансслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, ДПтС, МНС, Держспецзв’язку,
Держтехногенбезпеки.

Охорона праці | Переглядів: 2968 | Завантажень: 226 | Додав: Piter | Дата: 15.03.2012

РОЗ’ЯСНЕННЯ

щодо
набуття права на перерву у зв’язку з роботою за комп’ютером

 

Всесвітня організація охорони здоров’я ще в 1989 році в офсетній публікації № 99 (Видеодисплейные терминалы и здоровье пользоваталей) дійшла висновку, що робота з використанням персональних комп’ютерів (ПЕОМ) супроводжується зоровим і нервово-емоційним напруженням, негативними зрушеннями в кістково-м’язовій системі людини. Слабкі рівні неіонізуючих і іонізуючих випромінювань, що створюються відеодисплейними терміналами на електронно-променевих трубках, несуть загрозу збільшення онкопаталогії, негативного впливу на вагітних і плід. У всіх розвинених країнах, у тому числі в країнах Європейської спільноти, існують сотні документів, які регламентують вимоги не тільки до комп’ютерів, а і до організації робочих місць з їх використанням. Таким чином, безконтрольне використання комп’ютерної техніки може призвести до негативного впливу на здоров’я користувачів комп’ютерів, особливо дітей.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. N 1290 "Про затвердження Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботи із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці”
до зазначеного переліку включено працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах.

Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами (далі – ВДТ) електронно-обчислювальних машин (ДСанПіН 3.3.2-007-1998 – далі санітарні правила), затверджені постановою головного державного санітарного лікаря України від 10.12.98 р. № 7,
встановлюють медичні вимоги до умов та організації праці при роботі з візуальними дисплейними терміналами усіх типів вітчизняного та зарубіжного виробництва на основі електронно-променевих трубок.

Охорона праці | Переглядів: 3568 | Завантажень: 0 | Додав: Piter | Дата: 15.03.2012

                                                      Температурний режим у дошкільних навчальних закладах.


У період похолодання на всій території Україні особливе занепокоєння викликає дотримання температурного режиму у дошкільних навчальних закладах та проведення прогулянок з дітьми дошкільного віку.

Відповідно до вимог санітарного законодавства в дошкільних навчальних закладах прогулянки на вулиці допускаються при температурі не нижче мінус 16ºС (для старших дітей – мінус 20ºС ) і швидкості вітру не вище 3-7 м/сек, але за умови 5 шарів одягу на дитині, з них верхнім шаром має бути зимове пальто або шуба. Тривалість прогулянок скорочується.

Температура повітря в приміщеннях дошкільних навчальних закладів повинна бути:

– у ігрових, приймальнях першої групи раннього віку не менше 23ºС;

– у ігрових, приймальнях другої групи раннього віку та першої молодшої групи 22ºС;

– у групових, роздягальнях дошкільних груп: другої молодшої, середньої, старшої та підготовчої 21ºС.

Температура повітря в спальнях повинна бути:

• для ясельних груп 21ºС;

• для дошкільних груп 19ºС.

А температура повітря в залах для музичних та гімнастичних занять має становити 19ºС;у буфетних відповідно – 16ºС вище нуля.

За матеріалами сайту МОНмолодьспорту
Охорона праці | Переглядів: 2479 | Завантажень: 0 | Додав: Piter | Дата: 15.03.2012

Як має оплачуватися праця методистів методичних кабінетів, інспекторів, спеціалістів відділів та управлінь освіти, які виконують педагогічну роботу в навчальних закладах – поза основним місцем роботи.

 

    Посада методиста належить до педагогічних працівників. Тому оплата педагогічної роботи, виконаної на умовах сумісництва, тобто поза основним робочим часом, здійснюється, в порядку, встановленому для педагогічних працівників, а саме – за тарифікацією. Її розмір залежить від тижневого навчального навантаження, ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації за місцем роботи за сумісництвом, та виконання інших видів педагогічної роботи (перевірка письмових робіт, завідування кабінетами тощо).

Якщо ж педагогічна робота виконується в основний робочий час, але поза місцем основної роботи, тобто є роботою, що не вважається сумісництвом, її обсяг не може перевищувати 240 годин на рік, а оплата праці має здійснюватися лише з погодинного розрахунку. В такому випадку має бути дозвіл керівника на виконання методистом педагогічної роботи поза місцем основної роботи в основний робочий час.

Розмір годинної ставки визначається шляхом ділення ставки заробітної плати, встановленої за наслідками атестації за посадою на роботі за сумісництвом, на середньомісячну норму годин, визначену за цією посадою.

Інспектори, інспектори-методисти, спеціалісти органів управління освітою належать до посад державних службовців. Особи, які посідають ці посади не можуть виконувати роботу за сумісництвом, крім наукової, викладацької, творчої діяльності, а також медичної практики.

Тож викладацька робота, яка виконується як поза межами основного робочого часу, тобто на умовах сумісництва, так і виконувана в основний робочий час в обсязі до 240 годин з погодинною оплатою праці, що не вважається сумісництвом, оплачується погодинно. Розмір годинної ставки визначається на загальних підставах.

Юридичні консультації | Переглядів: 1439 | Завантажень: 0 | Додав: Piter | Дата: 15.03.2012

1-7 8-14 15-18
Профспілка працівників освіти і науки України © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz